Ve čtvrtek 24. března, den před velikonočními prázdninami, nebyl rozhodně pro finalistky Miss Agro 2016 odpočinkový, ba naopak. Strávily totiž den s účastníky projektu Roz(h)led obecně prospěšné společnosti dovednosti, kteří za nimi přijeli do Prahy až z daleké Ostravy.

 

Některým z nich zvonil budík už po třetí hodině ranní, aby se stihli nachystat a naskočit do vlaku. Před 10. hodinou všichni byli v Praze a mohlo se začít.

Děti čekala smršť exkurzí. Dopoledne začaly návštěvou FTV Prima, kde nahlédly do zákulisí natáčení pořadů TOP STAR nebo Zprávy a také zákulisí redakce EUROSPORT 2. Poté se většina účastníků přesunula 118 metrů nad zem, na Žižkovský vysílač Českých radiokomunikací, kde na ně čekalo spoustu zajímavých informací a nevšední zážitek. Tři z nich místo exkurze v oblacích pracovali na svých životopisech v prostorách Nadání a dovednosti.

Po poledni už se k dětem připojilo 10 krásných finalistek Miss Agro 2016, které pomohly s doprovodem účastníků na jednotlivé exkurze. Po obědě to totiž začala být pořádná jízda.

Nejprve se skupinka rozdělila na dvě části. Jedna z nich, kterou doprovázela Michaela Šubrtová, Kristýna Kučírková a Aigerim Otarbayeva vyrazila směr Černý Most, kde je čekala exkurze do centrálního skladu společnosti Datart International a. s. kde zjistili, co vše se děje od okamžiku, kdy zákazník klikne na objednat zboží. Dále se také podívala do servisního střediska a do prodejny.

 

IMG_7327

Mezitím druhá skupina s Dominikou Štědrovou, Markétou Santajovou a Lucií Janošovou byla na druhém konci Prahy v laboratořích CeWe Color, a. s. – FOTOLAB, kde měla možnost nejen prohlédnout si ty nejlepší fotoknihy, ale také zjistit, jak se taková fotokniha a další produkty vyrábějí. Exkurze probíhala přímo mezi obrovskými tiskařskými stroji.

Po dvou společných exkurzích byly na čekaly na účastníky exkurze individuální. Nikola Nejedlíková s dětmi nahlédla do Hair studia Honzy Kořínka, kde společně zjistili, co práce v luxusním kadeřnictvím obnáší.

 

IMG_0903

Lada Pařízková doprovodila děti do Kočičí kavárny v pražském Karlíně. Zjistila, jak tato myšlenka vznikla a co vše je zapotřebí, pokud chce člověk vést vlastní podnik.

 

DSC_7170

Patricie Joglová zavedla skupinku, aby si na vlastní kůži vyzkoušela práci v hotelu – v Novotel Praha Wenceslas Square se jí ujali jako vlastní a ukázali jí několik možností uplatnění, od servírky, pokojské, až po recepční.

Zbytek účastníků pak s Michaelou Rejzkovou nahlédl pod pokličku výrobnímu procesu léčiv v BAYER s. r. o. a také si odnesl drobné dárečky.

 

IMG_0025

Po nachozených kilometrech a celém dni v jednom kole nakonec v pozdních hodinách všichni, dorazili do svých domovů. Ačkoliv den byl velmi náročný, všichni účastníci na konci vypadali nadšeně a my jsme rádi, že k tomu přispěly i finalistky letošní Miss Agro 2016.

Sdílej článek