O festivalu

Miss Agro

Festival Miss Agro se řadí mezi jeden z největších open-air festivalů v České republice. Vystupují na něm přední kapely české a slovenské hudební scény a každoročně ho navštíví přes 10 000 návštěvníků. Akce se koná na půdě České zemědělské univerzity v Praze v prostorách vedle Kruhové haly. Festival je už po generace organizován studenty a absolventy České zemědělské univerzity v Praze, kteří tak prezentují, jak výjimečnými schopnostmi a dovednostmi právě studenti této univerzity disponují.

Akce je rozdělena na dvě hlavní části. První částí je volba titulů Miss a Strong Man České zemědělské univerzity. Druhou částí pak hudební festival s bohatým doprovodným programem, v rámci kterého dlouhodobě vystupují přední kapely české a slovenské populární hudby.

Historie Miss Agro

Historie soutěže Miss Agro se začala psát v roce 1999, kdy proběhl první ročník této akce. Celá show probíhala v prostoru slunečních hodin před tehdy ještě Agronomickou fakultou (od roku 2005 FAPPZ) České zemědělské univerzity v Praze. Historicky první vítězkou se stala Andrea Kopečná, dnes žijící na Moravě.

„Akce vymyslel náš aktivní spolužák, především srandista, Jiří Lejnar. Měla to být velká akce na náměstíčku před Rektorátem, která na jeden den spojí studenty a zaměstnance všech fakult na ČZU. V každém případě to tak dopadlo a byla to skvělá, nezapomenutelná akce,“ vrací se Andrea ke vzpomínkám z prvního ročníku soutěže. „Celé to bylo hrozně spontánní, byla to recese, improvizace, mělo to náboj a vtip a bavilo to určitě pořadatele, porotu i Missky. Jak se bavili programem ostatní, nemůžu posoudit, ale náměstíčko před Rektorátem bylo plné. Myslím, že atmosféra byla perfektní, bavila jsem se,“ vzpomíná dnes na první ročník Andrea.

Rozhovor s první vítězkou Andreou Kopečnou si můžete přečíst na webu iZUN.eu. V nabídce po pravé straně najdete podrobné informace o posledních ročnících.

Galerie vítězek Miss Agro

1999 Andrea Kopečná (AF)

2000 Gabriela Straková (AF)

2001 Zuzana Čejková (PEF)

2002 Vladimíra Diblíková (PEF)

2003 Lucie Palečková  (AF)

2004 Amela Osmanovič (PEF)

2005 Martina Štefanová (FLE)

2006 Tereza Kolbabová (FAPPZ)

2007 Jana Stejskalová (FLE)

2008 Lucie Matoušková (PEF)

2009 Tereza Kučerová (PEF)

2010 Aneta Sychrová (PEF)

2011 Marie Bartíková (FAPPZ)

2012 Lenka Stančeková (FŽP)

2013 Klára Paletová (FLD)

2014 Simona Porazilová (PEF)

2015 Klára Zalabáková (PEF)

2016 Lada Pařízková (FAPPZ)

2017 Nikola Kašáková (PEF)

2018 Tereza Pánková (PEF)

2019 Karolína Junková (PEF)

2022 Tereza Chaloupková (PEF)