Stejně jako každý rok, tak i letos jsme s finalistkami Miss Agro 2019 navštívily vybraný dětský domov. Letos se rozzářily tváře dětem v Dětském domově Ledce, které v sobotu 4. května mohly s děvčaty strávit celý den.

 

Dlouho plánovaný výlet nemohlo překazit ani poměrně chladné počasí, které nás po celý den provázelo, a tak Vám můžeme nabídnout malé ohlédnutí za tím, jak jsme vyrazili vykouzlit úsměv na dětských tvářích.

Pro letošní rok jsme si ke spolupráci vybrali Dětský domov Ledce, který leží ve Středočeském kraji, přibližně 20 kilometrů od Kladna. Dětský domov v Ledcích sídlí v budově bývalých lázní v odlehlém, ale krásném zákoutí obklopeném velkou zahradou a parkem a patří k těm větším dětským domovům v České republice. Pečuje o děti s nařízenou ústavní výchovou nebo s předběžným opatřením. Děti jsou rozděleny po šesti rodinných skupinkách, každá skupinka může mít až 8 dětí.

Samotná cesta začala v 10:30 odjezdem z Dejvické. Před námi byla cesta trvající přibližně 30 minut. V Ledcích jsme tak byli těsně po 11 hodině. Na místě už nás čekali „tety“, které měly v sobotní den děti na starosti. Po nezbytném podepsání souhlasu o mlčenlivosti byly naše finalistky rozděleny po dvou do rodinek, v kterých měly s dětmi strávit běžný den. Pomohly tak například s přípravou oběda, úklidem, domácími úkoly nebo se vydaly na procházku do místní vesnice či na společný bowling. Také si kromě florbalu děvčata zahrála s dětmi i různé společenské hry.

Plánovaný odpolední program, společný táborák a opékání špekáčků, se bohužel kvůli špatnému počasí neuskutečnil. Děti i my jsme tak museli vůni opečených buřtů vyměnit za „obyčejnou“ troubu a společnou večeři strávit v jídelně místo u ohně. Nic to ale neubralo na atmosféře a dobré náladě.

Po večeři jsme pro děti přichystali malé překvapení v podobě dárků, které si finalistky pro děti přivezly. Oblečení, školní a psací potřeby, knížky, hračky, věci do kuchyně nebo hromadu čokoládiček jsme předaly „tetám“ a dětem samotným. Největší radost z dárků měly nakonec stejně hlavně finalistky, když koukaly na radující se děti.

Celý den si parta Miss Agro 2019 neskutečně užila a věříme, že děti v Dětském domově Ledce také. Celý den byl plný emocí, smíchu a radosti. To je hlavní důvod, proč se tam naše finalistky po velkém finále rozjedou znovu a už se na to ohromně těší!

 

Sdílej článek