V rámci dobročinné činnosti se v sobotu 5. května rozzářily dětské tváře, když navštívily Dětský domov v Jablonném v Podještědí finalistky suchdolské soutěže krásy Miss Agro.

 

Díky každoroční návštěvě dětských domovů spolu s finalistkami soutěže Miss Agro jsme tentokrát zavítali do menšího městečka na severním cípu republiky, a to do Jablonného v Podještědí.

Nejprve si dívky spolu se staršími dětmi poslechly motivační přednášku od Veroniky Kašákové, představitelky Nadačního Fondu Veroniky Kašákové, který primárně slouží k podpoře dětí z dětských domovů. Veronika adolescenty seznámila se svým životním příběhem a následně je motivovala k tomu, aby v životě šli za svým cílem a nebáli se budoucnosti. Finalistky Miss Agro díky přednášce pochopily, jak dětské domovy fungují.

Následoval vynikající oběd a prohlídka budovy, ve kterém děti žijí. Na první pohled člověka zaujme budova už zvenku. Jedná se totiž o bývalý zámeček s přilehlými obrovskými zahradami. Uvnitř naplno pocítíte monumentálnost tehdejší doby – stropy jsou zdobené nádhernými malbami a většina místností se neobejde bez sochařských zdobných prvků. Po prohlídce areálu se dívky vydaly na procházku po okolí – hned za dětským domovem se rozléhají unikátní mokřady se zajímavou biodiverzitou fauny a flóry. Děti z dětských domovů se brzy s dívkami seznámily a hrdě se ujaly role průvodců po okolí. K vidění tak byla bazilika minor svatého Vavřince a svaté Zdislavy, stejně tak jsme měli možnost navštívit a dokonce ochutnat místní léčivý, lehce radioaktivní pramen, zvaný Zdislavina studánka.

Po návratu z procházky předaly suchdolské krásky dětem dary. Od oblečení, knížek až po sladkosti pro ty nejmenší mlsouny. Pro obě strany byla návštěva zajímavá a zábavná, jelikož během celého dne panovala skvělá atmosféra plná pozitivních emocí. Celou galerii si můžete prohlédnout zde.

Sdílej článek