Den dětí, který připadá na 1. 6., byl pro děti v Dětském domově Nepomuk v Blovicích obzvlášť radostný. Společně s vítězkou Miss Agro 2016 Ladou Pařízkovou jsme přijeli dětem předat jako dárek nový stolní počítač Lenovo, který jsme mohli pořídit díky podpoře našeho partnera Vojenský lesů a statků ČR, s.p.

Dětský Domov Nepomuk v Blovicích jsme si vybrali díky spolupráci s obecně prospěšnou společností Nadání a dovednosti, která s tímto domovem spolupracuje a která nám ho doporučila jako místo, kde dětem zoufale chybí stolní počítač pro možnost práce na domácích úkolech či tvorbu a rozesílání životopisů.

cesta-blovice

Za dětmi jsme vyrazili ve středu v 15 hodin z areálu České zemědělské univerzity v Praze a před sebou jsme měli téměř hodinu a půl dlouho cestu. Zpočátku nás doprovázelo slunečné počasí, čím víc jsme se ale blížili k Plzni, tím víc se obloha začala mračit a tak jsme do Blovic přijeli v tom největším dešti.

Na místě nás uvítala paní vychovatelka, která nás provedla velkým domem, ve kterém celkem osm dětí ve věku 16 – 24 let našlo útulné útočiště. Krásně zařízená kuchyň, prostorný obývací pokoj a obrovská zahrada dávali tušit, že je o děti skvěle postaráno. Poté, co jsme si s dětmi popovídali, přišel čas podívat se na slíbené překvapení.

DSC01000 DSC01001

Zpočátku rozpačité reakce na stolní počítač, který má dětem usnadnit školní a pracovní povinnosti, vystřídalo postupné nadšení, které vyvrcholilo netrpělivým posedáváním a čekáním na první zapnutí počítače. Všichni společně vybrali místo, kam se nový dárek umístí a pak už jsme jen mohli sledovat zapálené výrazy kluků při instalaci a debatě na hardwarem.

DSC01004 DSC01019
DSC01034 DSC01043

Pocit z dobrého skutku, který jsme zažili při předávání dárku, se nedá ničím nahradit. Děti, které neměli to štěstí vyrůstat v úplné rodině, nás přivítali tak vřele, že bychom vlastně ani nepoznali, že vyrůstají v dětském domově. Mají totiž perfektní zázemí a také podporu lidí z organizace Nadání a dovednosti ops., kteří jim pomáhají v co nejjednodušším začlenění do společnosti.

Velký dík patří Vojenským lesům a statkům ČR, díky jejichž finanční podpoře akce Miss Agro 2016 jsme mohli tento dárek dětem pořídit. Více fotografií najdete v galerii na našem Facebooku.

Sdílej článek