V neděli 18. 6. jsme se téměř po dvou měsících opět vydali na cestu do Dětského domova v Tuchlově. Společně s vítězkou Miss Agro 2017 Nikolou Kašákovou jsme přijeli dětem udělat radost a předat jim krásnou novou sekačku na trávu, kterou si děti v čele s panem ředitelem moc přáli. Tento hodnotný dar jsme pro dětský domov mohli pořídit díky podpoře našeho partnera Vojenský lesů a statků ČR, s.p.

Dětský domov a Školní jídelnu v Tuchlově jsme si vybrali díky spolupráci s Nadačním fondem Veroniky Kašákové, který s tímto domovem spolupracuje. Dětský domov se nachází v obci Ohníč kousek od Teplic. Na místo jsme se vydali letos již podruhé, v rámci přípravy navštívily finalistky děti poprvé již v dubnu.

Za dětmi jsme vyjeli v neděli v 9:30 z Prahy a před námi byla více než hodinová cesta. Kromě již zmíněné sekačky jsme do domova vyrazili také s kufrem plným dalších drobných dárků a oblečení, které jsme se dětem rozhodli věnovat. Celá cesta ubíhala svižně, bez komplikací, a to i díky tomu, že během celého dne nás provázelo krásné počasí.

Po příjezdu na místo nás uvítal ředitel dětského domova Jan Blažek společně s dětmi, které už měly pečlivě nachystaný dopolední program. Díky tomu jsme si s nimi mohli vyzkoušet například střelbu z luku nebo chůzi na slackline.

Po vydatném obědě, který pro nás místní kuchařky připravily, se mohlo přejít k hlavnímu bodu naší návštěvy. Tím bylo samozřejmě věnování věcného daru společně s dalšími drobnostmi. Největší radost ze sekačky měl sympaťák Radek, který se nebojácně ujal oficiálního předání a následně, během prakticky celé naší návštěvy, neúnavně sekal rozlehlou zahradu.

Po odpolední siestě nám děti ještě předvedly svůj talent a um ve hře na hudební nástroje. A jak vidno, i v dětském domově mohou vyrůst talenty, které jednou budou bourat koncertní pódia.

A tím se náš výlet nachýlil ke konci. V jeho závěru nás stejně jako v loňském roce hřál pocit, že jsme opět mohli, byť stále jen drobně, potěšit a udělat radost několika dětem, které neměli to štěstí vyrůstat v úplné rodině. Ale o to krásnější je, že i přes to všechno jsme ani na vteřinu nedostali šanci poznat, že by dětem něco chybělo. Díky skvělému zázemí a lidem, kteří v Tuchlově vytváří úžasné prostředí a domov jeho obyvatelům, získáte pocit, že je o všechny skvěle postaráno. A za to jim všem patří náš obrovský respekt.

   

Velký dík patří Vojenským lesům a statkům ČR, díky jejichž finanční podpoře akce Miss Agro 2016 jsme mohli tento dárek dětem pořídit. Více fotografií najdete v galerii na našem Facebooku.

Foto: Petr Zátka | iZUN.eu

 

 

Sdílej článek